• Wybielanie – rozwiń/zwiń
 • JAK ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z WYBIELANIEM?

  1. WIZYTA U DENTYSTY W CELU KONTROLI ZĘBÓW I OCENY STANU ZDROWIA JAMY USTNEJ.

  Aby uniknąć niezadowalających efektów, wskazana jest szczegółowa diagnostyka przed rozpoczęciem wybielania. Lekarz musi ocenić czy nie ma przeciwwskazań do wybielania. Ocenia stan dziąseł i zębów – zwłaszcza na powierzchniach licowych i przyszyjkowych. Ubytki w zębach powinny być zabezpieczone, z reguły wykonuje się wypełnienia tymczasowe. Materiały kompozytowe czy wypełnienia ceramiczne nie będą, bowiem reagowały na wybielanie. Po ustabilizowaniu się koloru (trwa to zwykle około dwóch tygodni), lekarz może je wymienić, dobierając odpowiedni kolor.

  2. PODDANIE SIĘ PROFESJONALNYM ZABIEGOM HIGIENIZACYJNYM- USUNIĘCIE KAMIENIA ORAZ OSADÓW NAZĘBNYCH.

  Zanim wykonamy zabieg wybielania zębów należy wykonać profesjonalne czyszczenie zębów z kamienia i osadu nazębnego. Zewnętrzne plamy po papierosach, kawie czy herbacie najskuteczniej są usuwane poprzez piaskowanie i polerowanie. Należy pamiętać, że płytka bakteryjna pokrywająca szkliwo sprawia, że tlen wydzielany przez wybielacz nie może być właściwie wchłonięty, dlatego aby wybielanie było skuteczne zęby musza być dokładnie oczyszczone.

  3. DOBÓR METODY I SPOSOBU WYBIELANIA ZĘBÓW.

  Istnieje wiele metod wybielania zębów. Systemy wybielania, jakie oferujemy naszym pacjentom łączą w sobie prostotę i bezpieczeństwo zastosowania oraz największą  efektywność. W naszej Placówce stosujemy wybielanie nakładkowe oraz wybielanie gabinetowe lampą BEYOND. Twój lekarz pomoże Ci wybrać właściwy dla Ciebie sposób wybielania zębów.


  WYBIELANIE NAKŁADKOWE – zabieg, który wymaga od pacjenta zaangażowania i systematyczności. Aby uzyskać efekt pięknych i białych zębów; wymagany jest dłuższy czas stosowania preparatów wybielających. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg trwa od 10 do 14 dni i jest kontynuowany przez pacjenta w domu. Lekarz sprawuje jedynie nadzór i kontrolę nad przebiegiem wybielania a pacjent jest zobowiązany do zgłaszania się na wizyty kontrolne. Aby móc wykonać wybielanie lekarz pobiera wyciski, aby na ich podstawie wykonać indywidualne szyny z przestrzeniami dla materiału wybielającego. Pacjenci po odpowiednim przeszkoleniu przez nasz personel, sami nakładają żel do wkładek i wykonują wybielanie w domu.

  WYBIELANIE GABINETOWE – LAMPA BEYOND – zabieg jednorazowy, polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów a następnie aktywowanie go przez “zimne niebieskie światło” lampy. Efekt jest natychmiastowy. Wybielanie systemem BEYOND jest całkowicie bezpieczne. Cały proces wybielania trwa około 45 minut. Rezultatem wybielania jest poprawa koloru od 5 do 14 odcieni wg skali VITA. Efekt pozostaje widoczny przez okres 2-3 lat, ale jest to zależne od indywidualnych predyspozycji oraz nawyków pacjenta. Przez pierwsze 48h po wykonaniu zabiegu należy zachować bezwzględną białą dietę czy, nie należy spożywać pokarmów ani pić napojów posiadających ciemne barwniki. Aby utrzymać biel zaleca się szczotkowanie zębów pastą wybielającą (bez fluoru). Dzięki właściwej higienie, systematycznym i regularnym wizytom higienizacyjnym efekty mogą pozostać nienaruszone przez bardzo długi czas.

Cennik prywatnych usług stomatologicznych w Z.O.Z. ELMADENT
Ceny podane są w PLN

wybielanie górnych i dolnych na jednej wizycie lampą Beyond 2 – 900,00 zł

wybielanie metodą tradycyjną (szyny do wybielania) – 700,00 zł

wybielanie pojedynczego zęba – 150,00 – 200,00 zł

biżuteria na zęby od – 100,00 zł