• Stomatologia zachowawcza – rozwiń/zwiń
 • Stomatologia zachowawcza zajmuje się metodami zachowania naturalnych właściwości zębów, które zostały utracone na skutek działania bodźców zewnętrznych . Najgroźniejszym z nich jest próchnica, gdyż nie leczona może doprowadzić nawet do utraty zębów. Leczenie może dotyczyć też przebarwień oraz uszkodzeń zębów powstałych na skutek urazów. Stomatologia zachowawcza wykorzystuje takie zabiegi jak : leczenie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia) oraz leczenie endodontyczne (kanałowe).

  W naszym gabinecie pacjent otrzymuje fachową poradę i pomoc na każdym etapie rozwoju próchnicy.

  W leczeniu już istniejących ubytków próchnicowych dysponujemy szeregiem nowoczesnych zabiegów, umożliwiających nie tylko wyeliminowanie procesu chorobowego, ale także trwałą, zdrową oraz estetyczną odbudowę struktur zęba, które zostały w wyniku próchnicy zniszczone.

  W Elmadencie wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały do wypełnień ubytków. W przypadku wypełnień bezpośrednich (odbudowa zęba w gabinecie, podczas jednej wizyty) są nimi światłoutwardzalne materiały. Materiały te oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność każdego z zębów.

  Wszystkie używane przez nas materiały są idealnie polerowalne i jest to jeszcze jedna cecha zwiększająca ich trwałość. Nowoczesne kompozyty mają też podwyższoną odporność mechaniczną, co zabezpiecza przed ścieraniem, wypłukiwaniem i odkruszaniem fragmentów wypełnień. Ważną cechą dobrych wypełnień jest bezkompromisowa estetyka, gładkość, połysk, fluorescencja, szczelność.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA:

Wypełnienie światłoutwardzalne zęba na 1 powierzchni; 100 – 120,-

Wypełnienie światłoutwardzalne zęba na 2 powierzchniach;  120 – 150,-

Wypełnienie światłoutwardzalne zęba rozległe
(na 3 powierzchniach); 150 – 180,-

Odbudowa zęba na ćwieku lub włóknie szklanym;  250 – 350,-

Odbudowa zęba siecznego na formówce; 200 – 250,-

Leczenie zębów mlecznych:

 • Opatrunek na zębie mlecznym  30,-
 • Wypełnienie zęba mlecznego 80,-
 • Wypełnienie kolorowe do zęba mlecznego 100,-

 

LECZENIE ENDODONTYCZNE – leczenie przewodowe:

Leczenie obejmuje: otwarcie zęba, udrożnienie i opracowanie kanałów oraz ich wypełnienie w zależności od ilości kanałów:

 • jeden kanał 250,-
 • dwa kanały 350,-
 • trzy kanały 500,-

Leczenie przeprowadzone pod mikroskopem – dopłata 100 zł za każdy kanał.