• Stomatologia dziecięca – rozwiń/zwiń
 • Nasze pociechy bywają czasami bojaźliwe i sprawiają wiele kłopotów podczas pierwszych prób leczenia zębów. Sytuacje takie są stresujące zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. W takich wypadkach prowadzimy wizyty adaptacyjne i stopniowo przyzwyczajamy dziecko do obecności lekarza, gabinetu i narzędzi stomatologicznych.

  Wykonujemy:
  Bezbolesne leczenie próchnicy
  – żelowe znieczulenia o różnych smakach
  – komputerowo sterowany system znieczulający THE WAND
  Kolorowe wypełnienia
  Lakowanie
  Impregnacja
  Fluoryzacja
  Ekstrakcje – usuwanie zębów mlecznych

  BEZBOLESNE LECZENIE PRÓCHNICY – przed leczeniem dziecko może zostać znieczulone systemem komputerowym

  The Wand, a wcześniej smakowym żelem znieczulającym. Dla naszych najmłodszych Pacjentów przygotowaliśmy nowoczesny materiał do wypełnień w różnych kolorach. Możliwość dokonania przez dziecko wyboru pomiędzy dostępnymi kolorami: złotym, srebrnym, niebieskim, różowym, zielonym, pomarańczowym i cytrynowym zachęci je do współpracy podczas zabiegu.

  LAKOWANIE – zabieg profilaktyczny, mający na celu wypełnienie bruzd na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnym światłoutwardzalnym materiałem (lakiem). Bruzdy i zagłębienia są najczęstszym miejscem powstawania procesu próchnicowego. Lak szczelinowy dokładnie wypełnia podatne na próchnicę miejsca, uniemożliwiając zaleganie resztek pokarmowych i bakterii. Zabieg należy przeprowadzić w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się powierzchni żującej zęba w jamie ustnej.

  IMPREGNACJA – jest to zabieg, który stosujemy w przypadku rozległej, wielopowierzchniowej próchnicy zębów mlecznych, najczęściej siekaczy, gdy choroba rozwija się bardzo wcześnie, a leczenie w sposób tradycyjny jest niemożliwe.

  FLUORYZACJA– zabieg profilaktyczny mający na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Fluor uwalniany ze stosowanych preparatów wbudowuje się w szkliwo zębów wzmacniając ich strukturę , dzięki czemu są one bardziej odporne na kwasy i bakterie powodujące próchnicę. Ponadto fluor powoduje reminalizację drobnych ubytków szkliwa. Fluoryzację przeprowadza się po oczyszczeniu zębów. Zabieg fluoryzacji jest zalecany dzieciom od 7 roku życia.

Cennik prywatnych usług stomatologicznych w Z.O.Z. ELMADENT
Ceny podane są w PLN